Esiet sveicināti krāsainajā burbuļu pasaulē,

Mans vārds ir Alīse, esmu burbuļu mākslinieks un sociālā uzņēmuma SIA BURBUĻU SPĒLES dibinātāja.

Mūsu sociālā uzņēmuma mērķis ir ar burbuļu rotaļu palīdzību veicināt bērnu runas attīstību, lai pasaulē mazinātos to bērnu skaits, kam ir grūtības ar runu, lasītprasmi un pirmsskolas izglītības programmas apguvi.

Kā liecina valsts pētījums Nr. VPP-IZM2018/2-0002 “Pirmsskolas vecuma bērnu latviešu valodas apguves izpēte”, Latvijā, uzsākot mācības pirmajā klasē, tikai 10% bērnu ir pilnībā novērsti runas traucējumi.

Neprecīza skaņu izruna, neizteiksmīga runa, neliels vārdu krājums, nespēja veidot saistītu runu šo traucējumu sekas ir bērnu nevēlēšanās komunicēt, grūtības mācībās. Šiem bērniem var un VAJAG palīdzēt.

Bērna valodas attīstību ikdienā mērķtiecīgi iespējams veicināt skolotājiem un vecākiem. Logopēdiskā prakse norāda, lai vingrinātu runas orgānus, var veikt dažādus lūpu, mēles un elpošanas aktivizēšanas vingrinājumus.

Elpošanas vingrinājumu mērķis ir sekmēt pareizu, ritmisku ieelpu un izelpu, aktīvi izrunājot skaņas, zilbes, vārdus izelpas brīdī. Šie vingrinājumi palīdz uzlabot izelpas ilgumu un spēku.

Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu runas attīstību, piedāvājam vecākiem un pedagogiem, izmantot mūsu attīstošos ziepju burbuļu veidošanas komplektus – izglītojošu, attīstošu metodisku līdzekli, kas veicina bērnu runas aparāta attīstību, skaņu artikulācijas attīstību, elpošanas sistēmas attīstību. Šo funkciju attīstības rezultātā bērns var pilnvērtīgi apgūt lasīt un rakstīt prasmi, sasniedzot galveno mērķi apgūt pirmsskolas izglītības programmu un uzsākt mācības pirmajā klasē.

Darbošanās ar ziepju burbuļiem bērnos rada emocionālu pacēlumu un prieku, satrauktie bērni nomierinās un koncentrējas burbuļu veidošanas procesam. Burbuļu spēles labvēlīgi ietekmē bērnus ar autiskā spektra traucējumiem, burbuļu rotaļas ir piemērotas arī bērniem ar īpašām vajadzībām un sniedz milzīgu gandarījumu par katru izveidoto ziepju burbuli.

Lai rotaļājoties ar burbuļiem, bērni nostiprinātu elpas un gaisa plūsmu skaņu izrunas laikā, palielinātu plaušu dzīvības tilpumu, attīstītu roku pirkstu sīko motoriku un pilnveidotu runas prasmes izstrādājam  elpošanas/pūšanas vingrinājumu kompleksu, kā metodisku palīglīdzekli pedagogiem un vecākiem.

Burbuļu veidošanas rīks ir unikāls – tas ir izstrādāts no videi draudzīga materiāla, burbuļu rīkam ir ergonomisks rokturis, lai bērniem būtu ērti to satvert, ziepju burbuļu veidošanas rīka centrā ir  iestrādāts vizuālās formas stimulmateriāls, kas ļauj bērnam pakāpeniski apgūt un iegaumēt konkrēto burtu, figūru vai dzīvnieku.

 

Aicinām Jūs, kļūt par Burbuļu vēstnieku – iegādājoties burbuļu veidošanas dāvanu komplektu, Jūs palīdzat īstenot mūsu sociālo mērķi.

Mēs ticam, ka ziepju burbuļi spēj izmainīt pasauli!